Bezpieczeństwo i higiena w zakładzie pracy

Bezpieczeństwo i higiena w zakładzie pracy

Temat popularnego BHP, czyli Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest ceniony od sporu lat. Mimo tego, że szkolenia bhp odbywają się systematycznie, nadal dochodzi do wypadków w pracy. W nie wielu zawodach ryzyko wypadkowe jest większe, w wielu mniejsze. Tak było zawsze i mimo najszczerszych chęci pracodawców jest to nie do uniknięcia. Jednak, aby być w zgodzie z prawem i mieć spokojne sumienie, każdy pracodawca ma obowiązek poddać koniecznemu szkoleniu swoich pracowników. W trakcie szkoleń z zakresu BHP wykładowcy pokazują dużo niezbędnego materiału. Mowa jest głównie o:

  • postępowaniu gdy tego rodzaju wypadek już się zdarzy
  • apobieganiu wypadkom

Najnowsze metody szkolenia

Bardzo innowacyjną metodą są szkolenia on-line. Ich najistotniejsze walory to atrakcyjniejsza cena a również dostępność dla znacznie większej liczby słuchaczy. Weźmy dla przykładu choćby Chorzów i Katowice. Teoretycznie miasta są położone blisko siebie. Jednak jeśli firma miałaby swoje oddziały w tych dwóch miastach, nie dałoby się przeszkolić jej pracowników za każdym razem. Przy wspaniałym szkoleniu w internecie pracodawca ustala czas szkolenia, zbiera swoich pracowników przykładowo w salach konferencyjnych o jednej, umówionej z wykładowcą godzinie. Zostają włączone laptopy z dostępem do sieci i wykładowca zaczyna wykład. W tego typu przypadku można przeszkolić wiele osób równocześnie i to w dwóch różnych oddziałach. Genialne!

szkolenia bhp on-line

Wykładowca zaczyna jeden wykład nie wychodząc z własnego gabinetu, a nie parę wykładów w paru miejscach. Dzięki temu firma gwarantująca usługi szkoleniowe jest w stanie zaproponować ewidentnie niższą stawkę i korzystniejsze terminy szkoleń. To samo tyczy się osób nowo zatrudnionych. Osoba szkoląca nie musi dojeżdżać za każdym razem, gdy pracodawca zatrudni nowego pracownika. Nowy pracownik siada przed sprzętem komputerowym, słucha wykładu, ma okazję zadawać pytania gdy jest coś dla niego niezbyt właściwe. Jest to wspaniałe narzędzie, jakie pomoże pracodawcom zmniejszyć koszty szkolenia bhp Chorzów. Śmiało należy sobie na taką opcję współpracy pozwolić.

Artykuły podobne na blogu

3 komentarze


  1. Wskazane jest się z tym zapoznać.


  2. również napisze zapisek. Fajna stronka. Pozdrawiam


  3. Fajny artykuł, ale odczytywałem bardziej ciekawe.

Comments are closed.