O ścianach z jedną warstwą

Stawiając dom dla jednej rodziny chcemy, aby był nie tylko standardowy, ale najważniejsze by był ciepły. Tak więc zjawia się pytanie: jaki rodzaj ścian zewnętrznych wybudować?

Najważniejszym elementem konstrukcyjnym domu są jego ściany zewnętrzne. Do ich wybudowania można użyć różnych materiałów, różnego rodzaju też możemy je wykończyć. Od tych dwóch czynników zależne będzie, jak potężne będą straty ciepła w czasie zimy. Teraz jesteśmy w stanie postawić domy, które mogą mieć nie tylko ściany jednowarstwowe, ale też dwuwarstwowe, a nawet trójwarstwowe. Mimo wszystko nieprawdopodobnie proste są ściany jednowarstwowe. Będą składały się one jedynie z warstwy murowanej oraz z wykończeniowej. Dom z takim rodzajem ścian zewnętrznych powstaje nieprawdopodobnie ekspresowo. Aby jednak dom był ciepły powinniśmy naprawdę starannie dobrać typ materiału, z którego ściany zostaną zbudowane. W przypadku ścian jednowarstwowych naprawdę dobrze sprawdza się beton komórkowy, gdyż nieprawdopodobnie dobrze izoluje wnętrze domu przed stratami ciepła.

Chcąc postawić dom można wybrać nie tylko technologię w jakiej zostaną ustawione ściany zewnętrzne, ale dokonać też wyboru pokrycia dachowego. Pośródprzeróżnych pokryć dachowych potężną popularnością cieszą się dachówki ceramiczne. Jest to tak naprawdę ciężki typ pokrycia, ale ma wiele zalet. Przede wszystkim dachówki ceramiczne będą wyróżniały się dużą odpornością na zarysowania, na zmieniające się warunki atmosferyczne, no i są niepalne. Producenci dachówek ceramicznych są w stanie zaproponować klientom nie tylko zróżnicowane ich typy, ale też dachówki z zróżnicowanie wykończoną powierzchnią. Od rodzaju wykończenia powierzchni zależy ich kolor, ale te cena. Poszukując najlepszych dachówek na swój dach z pewnością chętnie Będziemy chcieli zobaczyć cennik dachówek. Cennik dachówek najłatwiej znajdziemy wchodząc na strony internetowe ich producentów lub dystrybutorów. Obecnie klienci coraz częściej wybierają dachówki angobowane lub glazurowane. Te drugie są bardziej odporne na zabrudzenia, oba rodzaje pozwalają pozyskać zróżnicowane kolory. Stąd teraz na domach spotykamy dachówki nie tylko w tradycyjnym, czerwonym kolorze.

Artykuły podobne na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *